KODĖL „ŠEIMŲ DARŽELIS“?

Norime, kad mūsų vaikai būtų atviri ir darbštūs, laisvi ir atsakingi, kad iš jų subręstų tokios asmenybės, kurios sąlygos teigiamus pokyčius visuomenėje.“

Šeimų darželį įkūrė šeimos, kurios norėjo savo vaikams tokios ugdymo įstaigos, kur būtų lavinami ne tik vaiko talentai ar gilinamos žinios, bet ypatingas dėmesys būtų skiriamas vaiko charakteriui (dorybėms) ugdyti.

Šios šeimos svajojo, kad jų vaikai būtų ugdomi kaip visapusiškos asmenybės, kur į kiekvieną vaiką būtų žiūrima kaip į unikalų ir vienintelį (nes mes visi tokie esame!), o ugdymo procesas apimtų visus asmenybės ugdymo aspektus (protą, valią, jausmus, kūną ir dvasią), be to, kad teikiamas ugdymas turėtų stiprų vertybinį pagrindą. Mus ypač įkvėpė Šv. Josemaria, „Opus Dei“ steigėjo, mokymas apie laimingas šeimas.

Taip gimė katalikiškas „Šeimų darželis“ – vieta, atvira visoms šeimoms, kur per žaidimą su dideliu džiaugsmu vaikui padedama atsiskleisti ir tapti geriausiu žmogumi, kokiu tik jis gali būti!

TĖVAI – PAGRINDINIAI UGDYTOJAI

Tėvų ir ugdymo įstaigos glaudus bendradarbiavimas – vienintelis efektyvus būdas suteikti vaikams visapusišką ir veiksmingą ugdymą.“

Nepaisant to, kad vaikai darželyje praleidžia didžiąją dienos dalį, tėvai lieka pagrindiniai vaiko ugdytojai, o laikas, vaikų praleistas namie su tėvais, yra aukso vertės ir turi esminės reikšmės vaiko ugdymo procese. Augdamas šeimoje vaikas natūraliai perima šeimoje puoselėjamas vertybes, būtent čia jis įgyja pirmuosius gyvenimo įgūdžius ir įpročius, mokosi iš tėvų pavyzdžio.

Kadangi šeimoje vykstantis ugdymas yra ne ugdymo papildinys, o veikiau pagrindas, „Šeimų darželis“, būdamas namų ugdymo tęsiniu, glaudžiai bendradarbiauja su tėvais, stengiasi būti nuolatinis ir visada prieinamas pagalbininkas tėvams tiek vaikų auklėjimo ir ugdymo, tiek tarpusavio santykių stiprinimo procese. Tai įgyvendiname taikydami mentorystės programą .

ESAME DAUGIAU NEI DARŽELIS – ESAME ŠEIMA

„Šeimų darželis“ yra ta vieta, kur kiekvienas (vaikai, tėvai, ugdytojai) yra lyg šeimos nariai – atviri, besirūpinantys vieni kitais, nuolat augantys ir tobulėjantys! Čia vyrauja pasitikėjimas, dėmesys vienas kitam, draugystė.